Cnc Servislerine Genel Bakış

cnc torna freze tezgahıCnc takım tezgahları günümüz imalat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Zaman içerisinde gelişen teknoloji ile cnc tezgahları da isteklere cevap verebilmek için üreticileri tarafından sürekli geliştirilmektedir. Cnc freze ve cnc torna tezgahlarının yanında cnc taşlama tezgahları da kullanılmaya başlanmıştır.

Cnc takım tezgahlarında Fanuc, Siemens, Heidenhein, Mitsubishi gibi markalar yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu kontrol üniteleri konusunda gerek üreticiler gerekse makina satıcıları operatör eğitimleri vermektedirler.

teleskopik kapak körükCnc tezgahların universal tezgahlara göre avantajları daha fazladır. Cnc tezgahlarda universal tezgahlara göre parça bağlama, ayarlama vs. gibi işlemler daha kısa sürede yapılabilmektedir. Daha seri ve hassas bir imalat gerçekleştirilebilmektedir. İmalat işlemindeki değişiklik sistem üzerinde programa müdahale ile yapıldığından zaman ve işgücü kaybı daha azdır. Yapılan işlerdeki hassasiyet universal tezgahlara göre daha yüksektir.

Cnc tezgahların üstün özelliklerinin yanısıra bakımı önemlidir. Haftalık, aylık ve yıllık periyodik bakımlarının aksatılmadan yapılması önemlidir.

Cnc servisleri bu konuda işletmelere teknik destek sağlamaktadırlar. Cnc servis hizmeti alan bir firma arıza, periyodik bakım ve yedek parça ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılayabilmektedir.

cnc spindle iş mili fener miliCnc servis hizmetlerini spindle bakımı ve revizyonu, teleskopik kızak ve körüklerin bakımı, lineer kızakların ve yağlama sistemlerinin bakımı olarak sıralayabiliriz.

Tezgahtamiri.net olarak cnc servis konusunda işletmelere hizmet vermekteyiz. Cnc ve universal freze, torna, taşlama ve radyal matkap tezgahlarının arıza ve yedek parça ihtiyaçlarında bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bu yazı Cnc Freze, Cnc Taşlama, Cnc Torna kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*