Lineer kızak ve lineer kızak araba değişimi

lineer kızak ve linear kızak arabalarıTezgahların kızakları genelde iki tiptir. Kutu kızak başka bir deyişle Turcite-B kaplanmış sürtünmeli kızaklar ve rulmanlı kızak olarak tabir edilen Linear kızaklardır.

Kutu kızaklar darbeli ve ağır işlere müsait kızaklardır. Yavaş olmaları nedeniyle seri işlerde tavsiye edilmezler. Lineer kızaklar hızlı ve seri işlerde tercih edilen kızaklardır. Ağır ve darbeli işler için pek uygun değillerdir. Eksenler bindirildiği taktirde kızak arabaları daha çabuk dağılır.

Lineer kızaklar (linear guideways) cnc dik işleme merkezlerinde x,y,z eksenlerinde, cnc tornalarda ise x ve z eksenlerinde bulunabilir.

Linear kızak arabaları linear kızaklara eşleştirilerek üretilir. Fakat bilyaları dağılan linear kızak arabaları aynı ve muadil bir marka ile değiştirilebilir.

Linear kızaklarda THK, NSK, HIWIN, SCHNEBERGER, ABBA, STAF veya müşteri isteği doğrultusunda istenilen marka linear kızak ve linear kızak arabaları kullanılmaktadır.

Bu yazı Cnc Freze, Cnc Torna, Lineer Kızak Değişimi kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*