Üniversal Freze Elektromanyetik Kavramaları

elektromagnetic elektromanyetik kavramaBazı universal frezelerde tablaya tahrik elektromanyetik kavrama ile iletililir. Tabladaki zorlamalar karşı elektromanyetik aşırı yük kavraması ile kontrol altına alınır.

Eksen hareketlerinde ve fren mekanizmalarında kullanılan elekromanyetik kavramalarda yaşanan en başlı sorun içerisinde bulunan bobinin yanmasıdır. Sargısı yenilenen bobin ise zaman içerisinde tekrar arızaya sebeb olur.

İkinci sorun ise kavrama fırçalarının aşınması ve sistemi tetiklememesidir. Bu durumda kavrama fırçası yenisi ile değiştirilmelidir.

kavrama fırçası

Üçüncü olarak kavramaların içerisinde bulunan lamellerin aşınmasından dolayı elektromanyetik kavramaların çalışmamasıdır. Bu durumda çelik-çelik, çelik-sinter olarak dizayn edilen kavrama lamelleri yenileri ile değiştirilir.

universal freze kavrama lameli set3KL5,  3KL1.25, 3KL5V1, 4KL5, 4KL1.25, 4KL5V1, KLDO, KLDX ve KLDO10 tabir edilen hızlı-yavaş hareket elekromanyetik kavramaları ve fren kavramaları fiyatları için Yedek Parça Talep formunu doldurarak bize ulaşınız.

Kavrama Fırçası teknik özellikleri için tıklayın.

Bu yazı Üniversal Freze kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*